01 Листопада, 2022

» «Велта» заявляє про упередженість з боку БЕБ

27 жовтня 2022 року Бюро Економічної Безпеки України провело обшуки в офісі та на ГЗК ТОВ ВКФ «Велта». Формальним приводом для атаки на компанію стала нібито несплата податків на 27 млн. грн, яка не встановлена та не підтверджена.

Варто зазначити, що в ході обшуку на гірничо-збагачувальному комплексі співробітники БЕБ відібрали власні проби сировини в кар’єрі, а в центральному офісі вилучили технічні документи щодо проектування заводу з виготовлення титанових виробів за інноваційною запатентованою технологією компанії «Велта». Вказані дії, безумовно, не мають відношення до офіційно заявленої причини розслідування.
Окрім того, разом з представниками Бюро Економічної Безпеки України були присутні співробітники поліції особливого призначення в повній амуніції. Згідно з поясненням представників БЕБ вони були залучені для «охорони громадського порядку». Хоча фактично поліція здійснювала морально-психологічний тиск на осіб, які були присутні під час обшуку. Слід зазначити, що вони жодним чином не реагували на протиправні дії з боку співробітників БЕБ та не перешкоджали вчиненню ними правопорушень.
ТОВ ВКФ “Велта” працює у правовому полі та дотримується всіх міжнародних стандартів ведення прозорого бізнесу. Саме тому компанія сприяє слідчим діям та оперативно реагує на запити. Ми готові захищати власне право на роботу та спростувати інформацію щодо податкових порушень.

Хронологія подій.
12 листопада 2021 р. за фактом непідтвердженого завищення компанією податкового кредиту з податку на додану вартість у період з 2020-2021 роки в ЄРДР було зареєстроване кримінальне провадження на ТОВ ВКФ «Велта». Всупереч закону, досудовим розслідуванням зайнялось БЕБ, хоча відповідно Податкового кодексу України проводити перевірки дотримання платниками податків вимог законодавства мають право лише органи ДПС. Таким чином, факт порушення вимог податкового законодавства міг бути виявлений виключно органами ДПС України.
За результатом неправомірного розслідування, БЕБ звинуватило «Велту» у несплаті податків на суму 27 млн. грн. Враховуючи, що ДПС не фіксувало вказаних порушень.

15 липня, співробітники БЕБ отримали у суді тимчасовий доступ до оригіналів документів ТОВ ВКФ «Велта» та на їх вилучення, і 20.07.2022 р. здійснили перший візит до компанії.
Але, паралельно зі слідчими діями БЕБ відбулися дві події, що були першими ознаками можливого рейдерського захвату титанового гірничо-збагачувального комплексу компанії “Велта”. Напередодні візиту слідчого бюро, у російських змі пройшла інформаційна кампанія з тезою, що компанія “Велта” лобіює в США зупинку постачання російського титану до Америки. А також, компанія має дані щодо масованих запитів відносно роботи ТОВ ВКФ “Велта” з боку державної компанії, яка має десятки судових справ через незаконне вилучення приватних активів.

27 жовтня 2022 представники Бюро Економічної Безпеки здійснили обшук на ГЗК та у центральному офісі компанії «Велта» у місті Дніпро.

Інші прес-релізи