ВЕЛТА РОБИТЬ КРОК У НОВУ ЕРУ ТИТАНУ

Компанія “Велта” збудувала з нуля перший за роки незалежності України титановий гірничо-збагачувальний комплекс на базі Бирзулівського родовища ільменітових руд.
З 2012 року на ГЗК було видобуто, збагачено та відправлено клієнтам понад 1 205 000 тонн унікальної високотитанистої сировини, кількість якої обмежена у світі.
Видобування титанової сировини відіграє ключову роль у нашій вертикальній інтеграції та науковому прориві компанії.
10
рокiв росту
2%
світового ринку титанової
сировини
90%
сировини експортується по
всьому світу: наші ключові клієнти
Chemours (DuPont), Precheza та Traxys
650+
робочих місць
2
локальні патенти на метод
виробництва доступного титану
$3M
інвестицій у науково-дослідні
роботи за останні 3 роки
“Велта” — перша компанія у світі, яка планує побудувати повністю вертикально інтегровану
систему від виробництва сировини до кінцевого товару з титану, на основі власної інноваційної технології.
Титан — міцний, проте легкий, стійкий до агресивного середовища, але абсолютно сумісний з тілом людини – вже зараз заявив про себе як про метал технологічних інновацій та майбутнього. Його традиційне виробництво здійснюється за допомогою енергоємного, дороговартісного та низькопродуктивного методу Кролла. Цей процес передбачає використання хлору, велику кількість хімічних відходів та СО2, що повністю суперечить глобальному екологічному запиту.
Андрій Бродський, генеральний директор та основний акціонер компанії “Велта”, розгледів у вразливості існуючого процесу масштабну можливість змінити ринок металів.
Щоб повністю переосмислити спосіб виробництва титану, Андрій Бродський відкрив науково-дослідний центр та залучив до нього найкращих вітчизняних вчених у галузі металургії та хімії.
За 3 роки досліджень вчені науково-дослідницького центру розробили, вдосконалили і запатентували абсолютно новий метод виробництва металевого титану та його сплавів.
Velta Ti Proccess менш енергоємний, має менше виробничих стадій та нульові відходи, а за рахунок виробництва дороговартісних субпродуктів вартість титану знижується мінімум у чотири рази.
Ресурсна база
“Велта” володіє Бирзулівським та Лікарівським родовищами титанових руд, які розташовані у Новомиргородському районі Кіровоградської області.
Розташована в центрі Європи, компанія забезпечує надійну доставку титанової сировини морським та залізничним транспортом споживачам у будь-яку точку світу.
Станом на січень 2021 року загальна ресурсна база двох активів становить до 6 мільйонів тонн ільменітової руди.
Науково-дослідні центри
Velta RD Titan — наша дослідна лабораторія у Дніпрі — була створена у 2017 році, а вже у 2020 та 2021 роках отримала український патент на власну революційну технологію Velta Ti Process™.
Нашим науковцям з центру досліджень та розробок знадобилось 3 роки та 3 мільйони доларів корпоративних інвестицій, щоб розробити новий метод отримання доступного титану, ґрунтуючись на світових наукових знаннях.
Запатентований процес “Велти” знизив вартість титану в чотири рази та звів до нуля виробничі відходи. З його допомогою компанія зробить титан доступним для виготовлення будь-яких виробів з металу та створить конкуренцію для нержавіючої сталі та алюмінію, що зараз домінують на ринку.
“Велта” бачить майбутнє доступного та екологічного титану на масових ринках: у побутовій техніці, електроніці, медичних виробах та спортивних товарах, одночасно збільшуючи свою присутність у оборонній та аерокосмічній галузях.
Повна вертикальна інтеграція компанії у напівпромисловому режимі роботи складається з трьох напрямків:
1.
Видобування та збагачення ільменіту на власному гірничодобувному підприємстві.
2.
Використання отриманого ільменіту для виготовлення титанового порошку в лабораторії Velta RD Titan.
3.
Використання власного металевого порошку для виготовлення кінцевих титанових продуктів у дослідному центрі Velta Titanium
Metal методами прокату, пресування та 3D-друку.
Velta Ti Process™ дозволяє отримувати титан швидше, із значно меншим споживанням енергії, без токсичних відходів та викидів.
Корпоративна структура
Усі активи “Велти” знаходяться під управлінням американської компанії Velta Holdings.
Наразі в Україні триває проектування пілотного заводу потужністю 5 тис. тонн кінцевих титанових виробів на рік за власною інноваційною технологією. Наступним кроком є збільшення потужностей шляхом будівництва повномасштабного виробничого заводу.